badania wykopaliskowe dla firm we wrocławiu dolny śląsk

Oferta

DELFA jest wrocławską pracownią archeologiczną funkcjonującą na rynku od 1998 roku. Działamy przede wszystkim na obszarze Wrocławia i województwa dolnośląskiego.

Oferujemy kompleksową współpracę przy inwestycjach wymagających prowadzenia badań i nadzorów archeologicznych. Kilkanaście lat doświadczenia i ponad 2000 zrealizowanych zadań pozwala nam zaoferować Państwu kompletną wiedzę i najlepsze z możliwych rozwiązań w tym zakresie.

Ochrona zabytków jest ustawowym wymogiem. Wiemy jak pogodzić ten warunek z realiami inwestycji, budżetów i terminów. Potrafimy dobrać optymalnie sposób postępowania zarówno na etapie formalności, prac terenowych, jak i opracowań naukowych.

Pracujemy zgodnie z wymogami Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

Oferujemy współpracę w zakresie:

  • prowadzenia poprzedzających inwestycję kompleksowych badań archeologicznych oraz archeologiczno-architektonicznych, spełniających wymagania stawiane przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków
  • prowadzenie badań powierzchniowych i sondażowych przed rozpoczęciem inwestycji
  • prowadzenia nadzorów archeologicznych oraz konserwatorskich
  • opracowania programów badawczych
  • opracowania źródeł i materiałów z badań, ekspertyzy, datowania (archeologia, architektura, antropologia, dendrologia, paleobotanika, paleozoologia, geologia i in.)
  • przygotowanie dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków na prowadzenie prac ziemnych.